לבחור נכון עורך דין אזרחות גרמנית

בהיותה מדינה מבוססת החברה באיחוד האירופאי, אזרחות גרמנית מבוקשת בקרב ישראלים רבים. הביקוש גדל בשנים האחרונות בזכות הקלות והרחבות בתנאי קבלת האזרחות. אז כדי לבדוק ולהוכיח זכאות לאזרחות גרמנית, ועל מנת לעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר, כדאי לקבל ליווי של עורך דין אזרחות גרמנית מומלץ.

האם קיימות הקלות בקבלת אזרחות גרמנית?

משרד הפנים ובית המשפט העליון לענייני חוקה בגרמניה, החליטו על הרחבת מעגל האנשים הזכאים לקבל אזרחות גרמנית, בדגש על צאצאי ניצולי שואה ונרדפי הנאצים. לכן, ייתכן בהחלט שאנשים שבעבר לא היו זכאים לקבל אזרחות גרמנית, כיום יוכלו לקבלה. מדובר במספרים העומדים על עשרות אלפים ואף מאות אלפים של אנשים הזכאים להוציא את האזרחות.

למשל, כיום זכאים לקבל אזרחות גרמנית מי שנאלצו לוותר עליה עם עליית הנאצים, ומכאן גם הצאצאים שלהם. כמו כן, זכאים לקבל אזרחות גרמנית מי שנולדו לפני 1953 ויש להם אמא עם אזרחות גרמנית שנשללה ממנה עקב עליית הנאצים. בנוסף, זכאים צאצאים של מי שהיה תושב קבע בגרמניה בין השנים 1933 ל-1945 ולא קיבל אזרחות עקב עליית הנאצים. גם בנים ונכדים יכולים לקבל אזרחות גרמנית אפילו אם הוריהם לא הגישו בקשה לאזרחות, ויש עוד רשימה ארוכה של זכאים, כולל צאצאים למי שהיו נתיני גרמניה בלבד ולא אזרחים.

אי לכך, יתכן בהחלט שגם אתם זכאים לקבל אזרחות גרמנית.

מדוע ישנו ביקוש רב עבור אזרחות גרמנית?

בעקבות הקלות בחוק משנת 2021, הרבה יותר צאצאי ניצולי שואה ורדיפות הנאצים רשאים להוציא אזרחות גרמנית. זוהי אזרחות שהפכה למאוד מבוקשת לאורך השנים, ויש לכך כמה סיבות טובות. ראשית, מדובר באזרחות ממדינה מערבית מבוססת ומתקדמת, שגם מעניקה אזרחות ודרכון באיחוד האירופאי. כפועל יוצא מכך, אזרחות גרמנית מאפשרת לבעליה לגור, לעבוד וללמוד בכל מדינות איחוד האירופאי, ללא מגבלה של זמן, ולקבל את כל ההטבות להן זכאים אזרחי האיחוד, כמו לימודים בחינם והקלות במס.

כמו כן, דרכון גרמני מעניק כניסה לעוד יעדים בעולם ללא ויזה, כמו לארה"ב ולאוסטרליה, מה שדרכון ישראלי לא מספק, לצד אפשרות כניסה למדינות שאינן מיודדות עם ישראל. בנוסף, הוא מספק תעודת ביטוח לבעלי הדרכון וצאצאיהם, על כל צרה של תבוא, עם אפשרות לשמור על הדרכון הישראלי לצד אופציה לרילוקיישן לאירופה במידת הצורך, בין אם עבור לימודים אקדמיים, רכישת נדל"ן, פתיחת עסק, מגורים באירופה ועוד.

בכדי ליהנות מכל היתרונות האלו יש לבדוק את הזכאות לקבלת אזרחות גרמנית, ולפתוח בהליך להוצאת האזרחות. כאמור, את ההליך לא מומלץ לבצע לבד אלא להסתייע בגורמים מקצועיים, כלומר במשרד עורכי דין המתמחים בהוצאת אזרחות גרמנית.

 למה לא כדאי להגיש בקשה לאזרחות גרמנית לבד? 

אם אתם מתכננים להוציא אזרחות גרמנית, עומד בפניכם הליך משפטי ובירוקרטי מורכב, מסורבל וארוך, שיוכל להימשך אף יותר משנתיים. ההליך כרוך באיתור מסמכים רלוונטיים בארץ ובגרמניה, תרגומם לגרמנית עם נוטריון, לצד מילוי טפסים ותצהירים שונים הנדרשים לשם הגשת הבקשה לאזרחות.  

עליכם להבין כי טעות בביצוע ההליך עלולה לעקב באופן ניכר את קבלת האזרחות, ולעיתים אף למנוע את קבלתה. אי לכך, יש חשיבות רבה לביצוע ההליך על ידי גורם מקצועי המכיר היטב את התחום.

מדוע חשוב להיזהר מגורמים לא מקצועיים?

בעקבות השינויים בחוק בגרמניה, שמאפשרים לעוד עשרות אלפי ישראלים להגיש בקשה לאזרחות גרמנית, צצו בארץ לא מעט גורמים שאינם באמת מקצועיים, שזיהו את ההזדמנות העסקית, ומציעים לישראלים ללוות אותם בהליך קבלת האזרחות.

לא תמיד מצויים ברשות הגורמים האלו הידע והכלים המלאים, הנדרשים להוצאת אזרחות גרמנית. בנוסף לכך, רמת אמינות והיציבות שלהם מוטלת בספק, כי כפי שהם הופיעו כך הם גם יכולים להיעלם. אכן, כבר קרו מקרים שבהם חברות בע"מ שהציעו שירותי הסדרת אזרחות גרמנית נסגרו, והכסף שהלקוחות שילמו להן נעלם ביחד עימן. 

אי לכך, יש להיזהר מחברות בע"מ טרנדיות וזמניות, המציעות שירותים כאלו ויכולות בכל יום להיסגר, להחליף בעלים או להיעלם. מה שכן בטוח ומומלץ, הוא לבחור במשרד עורכי דין המתמחה בנושאי אזרחות גרמנית.

מה חשוב לדעת על הליך הוצאת אזרחות גרמנית עם עורך דין?

אם כן, בשנים האחרונות ניתן למצוא גורמים שונים המציעים שירותי סיוע בהוצאת דרכון ואזרחות גרמנית. בפועל, מכיוון שמדובר בהליך משפטי, הגורם הטוב והאמין ביותר לביצוע ההליכים האלו יהיה משרד עורכי דין מומלץ, שמתמחה בנושאי הוצאת אזרחות, בדגש על אזרחות אירופאית וגרמנית.

על ידי בחירה במשרד עורכי דין תזכו לסיוע משפטי צמוד, עם בעלי מקצוע המכירים על בוריים את החוקים הרלוונטיים בגרמניה ובישראל. בנוסף לכך, בכל הקשור לאמינות, עורכי דין מחויבים לפעול על פי תקנות אתיות מחמירות שנועדו להגן על לקוחותיהם. לכן אתם יכולים להיות בטוחים באמינות הסיוע שתקבלו ממשרד עורכי דין, שקיפותו והיותו נטול ניגודי אינטרסים.

מהם היתרונות בהוצאת אזרחות גרמנית עם משרד עורכי דין?

עם עו"ד דרכון גרמני כל הליך קבלת האזרחות והדרכון הופך להרבה יותר יעיל, נוח ומהיר, בזכות הכרות מעמיקה עם דרישות החוק העדכניות בגרמניה ובישראל. משרד עורכי הדין יקבל ממבקשי האזרחות ייפוי כוח, בעזרתו הוא יפעל ישירות מול הרשויות השונות, וכך יחסוך את הצורך של מבקש האזרחות לטפל בנושא בעצמו. הלקוח כמעט שלא יידרש לבוא במגע ישיר מול הרשויות הרלוונטיות, עד לשלב של קבלת האזרחות והדרכון עצמו. יתרה מכך, משרד עורכי דין רציני יספק כתובת אחת לכל צורכי ההליך, לרבות תרגום מסמכים לגרמנית עם אישור וחתימה של נוטריון, ואיתור מסמכים בארכיונים ורשויות שונות בגרמניה. בכך הוא יחסוך למבקש האזרחות התרוצצות בין משרדים ואנשי מקצוע שונים, לרבות חסכון של נסיעה לגרמניה בחיפוש אחר הוכחות לזכאות לאזרחות.

כיצד לבחור משרד עו"ד מומלץ להוצאת אזרחות גרמנית?

בכדי לקבל את השירות הטוב ביותר להוצאת אזרחות גרמנית, יש לבחור במשרד עורך דין מתאים על ידי בחינת מספר פרמטרים עיקריים:

  • חשוב לבחור בעורך דין המתמחה באזרחות גרמנית, מכיוון שלכל מדינה בעולם יש חוקים משלה בנושאי הגירה ואזרחות. יש לבחור משרד שתחום הוצאת דרכונים זרים הינו התמחותו המרכזית, בדגש על דרכונים אירופאים ודרכונים גרמניים בפרט. 
  • מידת ההתמחות של משרד עורכי הדין ניכרת בניסיון רב בתחום, עם שורה ארוכה של לקוחות שכבר קיבלו את האזרחות הנחשקת. לכן, כדאי לחפש אחר משרד שיש מאחוריו הרבה המלצות מלקוחות מרוצים, ושיש לו דירוג גבוה בארגונים אמינים ומוכרים כמו Duns 100.
  • חשוב לבחור במשרד עורכי דין ששולט היטב בחוק ובמשפט הגרמני על דרישותיו ועל העדכונים השונים שחלו בו, בעיקר בכל מה שקשור לקבלת אזרחות.
  • משרד עורכי דין מנוסה מחזיק בידע הנדרש לטיפול גם במקרים מורכבים, שכרוכים באיתור מסמכים חיוניים בגרמניה. חשוב לוודא שלמשרד יש יכולות כאלו.
  • עדיף לבחור משרד עורכי דין שמורכב מאנשים הדוברים היטב את השפה הגרמנית, שיוכלו להבין את דקויות השפה ולסייע בהגשת בקשה מנוסחת נכון.
  • באתר של לשכת עורכי הדין תוכלו למצוא מידע מהימן אודות מומחיות עורכי הדין בחוקים של מדינות שונות, לרבות גרמניה.

למה מומלץ לפנות למשרד עורכי הדין פינקו ברקן?

רוצים לבדוק אם יש לכם עבור דרכון גרמני זכאות? מעוניינים להוציא דרכון ואזרחות גרמנית עם משרד עו"ד מומלץ שנושא זה הינו התמחותו העיקרית? אם כן, משרד עורכי הדין פינקו ברקן הוא ללא ספק הכתובת הנכונה עבורכם. במשרד שלאחרונה פתח סניף נוסף בחיפה, עוסקים כבר יותר מחמש עשרה שנה בהוצאת דרכונים ואזרחויות למדינות האיחוד אירופי, בדגש על גרמניה. אלפי ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי בעזרת המשרד, באופן היעיל והמהיר ביותר.

מדובר במשרד שזכה לדירוג מעולה בנושאי אזרחות והגירה מידי Duns 100, ארגון המוכר כחותם לאיכות כבר יותר מארבעים שנה. אכן, המשרד מכיר לעומק את כל תחום הזכאות לאזרחות גרמנית עם כל העדכונים בתחום, וכן את כל הרשויות הרלוונטיות שיש לעמוד עימן בקשר בתהליך. נציגים מטעם המשרד פועלים במידת הצורך בגרמניה, והצוות בישראל כולל עורכי דין, אנשי אדמיניסטרציה, מתורגמנים ונוטריונים. כל זאת מאפשר למשרד ללוות באופן מלא את לקוחותיו מתחילת ההליך ועד סופו, עם מינימום מאמץ מצידם וללא צורך לרוץ בין גורמים שונים. 

אנו יודעים שלפני תהליך בקשת האזרחות הגרמנית יש הרבה שאלות, הן לגבי העלויות והן לגבי הפרוצדורות הצפויות. בדיוק למען מטרה זו אנו נמצאים כאן, עם הרבה סבלנות ונכונות להשיב לכל שאלה. אז לבירור זכאות עבור דרכון גרמני ללא מחויבות או עלות, ולהוצאת הדרכון עצמו, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי הדין פינקו ברקן בטלפון 03-6444500.

0 +
שנות ניסיון